Ladies, Wine & Design

Ladies, Wine &
a bit of Design Istanbul

conversation series inspired
by Jessica Walsh.

Ladies, Wine & a bit of Design dünyada yaratıcı kadınların bir araya getirerek ve diyalog kurmalarını amaçlayan bir etkinlik serisi. Ayda bir gün şaraplarımızı içerken yaratabileceklerimiz, hayatlarımız ve birbirimizi nasıl destekleyebileceğimiz hakkında konuşuyor olacağız. Aynı zamanda beraber üretebileceğimiz workshop ve atölyeler düzenleyeceğiz. Yaratıcı sektörde calışıyorsanız, sanatçı, ögrenciyseniz ve etkinlikliklere katılmak ya da fikirlerinizi paylaşmak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz. Bizi mekanınızda ağırlamak, destek olmak ya da konuşmacı olarak etkinliklerde yer almak isterseniz buradan iletişime gecebilirsiniz. Görüşmek üzere!

4.4.18, 19:30 Empowering Women Creativity

Ladies, Wine & Design Istanbul ilk etkinliginde bulusuyoruz! Farklı alanlarda calısan yaratıcı kadınlar olarak birbirimizi nasıl destekleyebiliriz?
Bir araya gelerek üretebilmemiz mümkün mü? Tanısmak ve bu konular üzerine konusmak için Apollo Space'de harika kadınlarla sarap&muhabbet&yaratıcılık gecesi yapıyoruz!

REGISTER CLOSED

9.5.18, 19:30 Inspiration&Process

Aradığımız ilhamı nasıl buluyoruz? Peki ilham bulduktan sonra fikirlerimizi nasıl hayata geçiriyoruz? Projelerinizi ve kendinizi hazırlayın, birbirimize ilham vermek için Apollo Space'de buluşuyoruz!

REGISTER CLOSED

4.7.18, 19:30 Sevdiğin İşi Yapma Cesareti

Hayallerimizi gerçekleştirip, sevdiğimiz işi yaparak yaşayabilir miyiz? Yaratma cesaretini nasıl buluruz?
4 Temmuz’da Bant Mag Havuz / Bina’da gerçekleşecek panelde illüstratör Dilem Serbest, sevdiği işi yaparken yaşadıklarını, zorluklar ile başa çıkma yöntemlerini ve sektör deneyimlerini bizlerle paylaşacak. Panelin ardından ise tanışmak ve birbirimize ilham vermek için mekanın bahçesinde buluşuyoruz. Bu geceye özel bahçeye kurulan DJ' kabininde ise Ekin Sanaç ve Berna Göl’den oluşan kim ki o olacak.

REGISTER
CLOSED

12.08.18, 18:00 Parkta Sketching

Ladies Wine & Design Istanbul yaz etkinlikleri kapsamında Maçka Parkı'nda buluşuyoruz! Hem tanışmak hem de küçük bir sketching etkinliği yapmak için sketchbooklarımız ve şaraplarımızı alıp piknik tadında bir buluşma gerçekleştiriyoruz.

Katılımcı olmak için çizer olmanız gerekmiyor, Ladies Wine & Design topluluğunun bir parçası olmak isteyen herkesi bekliyoruz!

KATILIMCI SINIRI YOKTUR!

27.09.18, 19:30 Kadın Nasıl Üretir?

Bu ayki buluşmamızda illüstratör / tasarımcı Meltem Şahin ile AKSİ'deyiz! Hep beraber kadın üretimi, işlerini üretme süreci, fikir geliştirme ve uygulama üzerine konuşacağız.
Birbirimizi tanımak ve desteklemek amacı ile 27 Eylül saat 19:30’da AKSİ’de buluşuyoruz! Ladies Wine & Design topluluğunun bir parçası olmak isteyen herkesi bekleriz!

REGISTER CLOSED

Her sey Jessica Walsh'ın bu makaleyi yazması ile basladı. Neden dünyada hala bu kadar az kadın kreatif lider olduğunu sorguladı ve bunu degiştirmek için konuşmamız gerektiğine inanarak yaratıcı kadınları bir araya getirecek etkinlik serisi LW&D'ı yarattı. Biz de onun düsüncelerini destekledik ve aynı zamanda bir araya gelmenin hepimiz için eğlenceli ve faydalı oldugunu düsündük, bu şekilde LW&D Istanbul serisi başlamış oldu.

kill them with kindness
istanbul kadın eserleri kütüphanesi
kadınlar çagı

Rakamlar çok az sayıda kadının yaratıcı lider olarak calısabildigini gösteriyor. Ama biz, insanlara ilham veren pek çok yaratıcı kadın oldugunu dusunuyoruz. Asagıda birlikte çalısma imkanı buldugumuz ya da hayranı oldugumuz kadınların isimlerine yer verdik, eger bu listeye eklememiz gerektigini düsündügünüz isimler varsa lütfen bize bize ulasın ve fikirlerinizi paylaşın!