Ladies, Wine & Design

Ladies, Wine &
Design Kraków

Twórcze rozmowy o projektowaniu
zainicjowane przez Jessicę Walsh
prowadzone przez Kingę Dybek,
Agnieszkę Olszewską, Karolinę Kowalską,
Magdę Ciopińską, Oksanę Shmygol i Agatę Maziarz

Nocne spotkania klubu, który odbywa się raz w miesiącu. Pijemy wino, jemy i rozmawiamy na różne tematy związane z kreatywnością, biznesem i życiem. Jeśli jesteś studentką lub projektantką i działasz zawodowo w branży kreatywnej a chciałabyś do nas dołączyć napisz do nas. Wstęp jest bezpłatny, a rezerwacji dokonujemy według kolejności zgłoszeń.

Kwiecień, 25, 19:00 Dzieje się

Pierwsze spotkanie organizacyjne Ladies, Wine & Design w Krakowie. ZAMKNIĘTE

Maj, 09, 18:00 Planujemy

Spotkanie kolektywu organizacyjnego. Planujemy oficjalne otwarcie krakowskiego Ladies, Wine & Design. ZAMKNIĘTE

Czerwiec, 14, 19:00 Start!

Oficjalnie otwarcie krakowskiego klubu Ladies, Wine & Design. Przyjdź i poznaj nas bliżej. ZAMKNIĘTE

Lipiec, 6, 19:00 Organizujemy

Spotkanie kolektywu organizacyjnego. Organizujemy następne wydarzenia Ladies, Wine & Design w Krakowie. ZAMKNIĘTE

Październik, 12, 19:00 Przegląd Portfolio & Konstruktywny Feedback

Przynieś swoje portfolio i porozmawiajmy o twoich pracach. Poznaj kluczowe umiejętności w zakresie konstruktywnego feedbacku. Naucz się zasad dobrej komunikacji, które przećwiczymy w twórczym gronie podczas przeglądu portfolio.
ZAMKNIĘTE

Listopad 30, 20.00 Spotkanie networkingowe

Przyjdź i poznaj nas bliżej. Porozmawiajmy o projektowaniu. Podyskutujmy o kreatywności. Wymieńmy się branżowymi kontaktami.
Spotkanie organizowane w ramach konferencji Element Urban Talks.
ZAMKNIĘTE

Grudzień, 1, 12:00 Zarządzanie sobą w czasie

Naucz się sprawdzonych i skutecznych technik zarządzania własnym czasem. Działaj strategicznie. Organizuj pracę. Planuj projekty. Wyciśnij czas pracy jak cytrynę. Jak? Dowiesz się na warsztatach Ladies, Wine & Design organizowanych w ramach konferencji Element Urban Talks.
ZAMKNIĘTE

Kwiecień, 18, 19:30 Papierowa rocznica. Urodziny Ladies Wine & Design Krakow

Krakowski klub Ladies, Wine & Design ma już rok! Aby to uczcić organizujemy Papierową rocznicę, czyli nasze pierwsze urodziny. W programie: spotkanie z krakowską projektantką graficzną Magdaleną Konik-Machulską, która stworzyła markę Papierniczeni, papierowe warsztaty oraz dyskusja na temat: "Czym uwodzi papier?"
ZAMKNIĘTE

Październik, 15, 19:15 Od pomysłu do realizacji. Spotkanie w Lablabie

Spotkanie Ladies, Wine & Design Kraków z Karoliną Harazim-Mazur, Prezeską Fundacji Lablab robiącej cuda od pomysłu do realizacji i vice-Prezeską feministycznej Fundacji TA. W programie: spotkanie z Karoliną Harazim-Mazur, zwiedzanie Lablabu, wspólna rozmowa z kieliszkiem wina w dłoni.
ZAMKNIĘTE

Listopad, 28, 18:30 G’rls ROOM: niezależne projektowanie bez tabu

Ladies, Wine & Design Kraków oraz Polish Graphic Design Awards zapraszają na spotkanie z Gosią Stolińską - wszechstronną projektantką graficzną specjalizującą się w projektowaniu publikacji, plakatów.
W programie: spotkanie z projektantką i rozmowa na temat "Projektowanie bez tabu, czyli jak się wyróżnić na rynku wydawniczym".
ZAMKNIĘTE

Grudzień, 17, 18.30 Świętujemy

Przedświąteczne spotkanie kolektywu organizacyjnego. Organizujemy następne wydarzenia Ladies, Wine & Design w Krakowie. ZAMKNIĘTE

Marzec, 17, 18.00 Foto Update

Ladies, Wine & Design Kraków oraz Muzeum Fotografii w Krakowie zapraszają na spotkanie z Anią Nałęcką-Milach (alias Tapir Book Design). Podczas spotkania Ania Nałęcka-Milach opowie o pracy nad wybranymi książkami z 2018 i 2019 roku. Omówi również wybrane projekty, nad którymi aktualnie pracuje i zdradzi, jaki był proces twórczy i co doprowadziło do konkretnych rozwiązań.
ODWOŁANE

08 lipca 2021, godz. 18.00, Mocak Cafe Sztuka zamknięta w kwiatach

Spotkanie Ladies, Wine & Design Kraków z Małgosią Kyrcz, Projekt Nakryty Stół, Visual Merchandiserem witryn i scenografką sesji zdjęciowych, weselnych oraz reklamowych.
ZAMKNIĘTE

Jessica Walsh założyła Ladies, Wine & Design w Nowym Jorku zainspirowana długimi przemyśleniami i lekturą tekstów na temat problemu zbyt małej liczby kobiet zajmujących stanowiska dyrektorów kreatywnych. Wierzy, że można zmienić tę sytuację otaczając kobiety opieką mentorską i wspierając ich pracę. Nie mogłybyśmy tego lepiej ująć i pomyślałyśmy, że fajnie byłoby się spotykać z innymi kobietami łączącymi w życiu zawodowym działalność twórczą i biznesową w Polsce. Skontaktowałyśmy się więc z Jessicą i ta dam! - tak narodził się oddział Ladies, Wine & Design w Krakowie.

Chcemy promować kobiety w branży kreatywnej. Mówić o nich, doceniać talent i pokazywać szerokiej publiczności. Prezentujemy kilka kobiet, które podziwiamy, z którymi współpracujemy lub mamy na nie oko: